Google search

Величезна кількість досліджень повністю спростовує твердження, що жінки і чоловіки серйозно відрізняються один від одного. У більшості випадків представники обох статей практично однаково реагують на одні й ті ж події. Психологи виявили лише дві більш-менш помітних розбіжності: чоловіки і жінки по-різному реагують на агресію і на деякі аспекти сексуальності. Доведено і неправильність уявлення про те, що жінки рідше, ніж чоловіки, досягають успіху в точних науках, зате нібито краще володіють іноземними мовами.

Факт існування відмінностей не заперечується, але пояснюється соціальними причинами. У чоловіків і жінок суспільство виробляє різні установки і навички, засновані на ролях, обумовлених статтю, і відмінності між людьми різної статі визначаються тим положенням, яке вони займають в суспільстві. Так, відповідно до соціального статусу жінки, як правило, завжди більш тактовні і ввічливі; чоловіки ж, як правило, ведуть себе напористо й активно. Однак на роботі, в бізнесі, в творчій діяльності особливого політесу у відносинах між статями не існує; в багатьох випадках чоловік, навпаки, зобов'язаний звертатися до жінки на рівних, визнаючи тим самим її права і можливості.

Одна з істотних відмінностей у психології статі лежить в характері сприйняття правдоподібної і вигаданої інформації. Дещо спрощуючи, можна сказати, що жінки набагато гірше розпізнають правду і брехню. Жінки лояльні до брехні. Вони з більшою ймовірністю можуть прийняти неправдиву інформацію за чисту монету. Але й самі чоловіки спотворюють ті чи інші факти, часом набагато частіше, ніж жінки. Проблема - у відмінності комунікацій, тих процесів спілкування, учасниками яких є чоловік або жінка, в різному співвідношенні вербальних (словесних) і невербальних складових процесу спілкування. Психологічна відмінність чоловіки і жінки - у відмінності чоловічої і жіночої «мов».

Чоловіки у всякій справі хочуть, щоб їх переконали, жінки задовольняються тим, щоб їх прохали.

Е. Бошен

Так, чоловіча «брехня» допомагає уникати стресів і зберігати душевну рівновагу в ситуаціях, пов'язаних з можливим очікуванням від співрозмовника досягнень, характерного для нього способу проявити себе в нестандартній, проблемної ситуації. Але і для жінок брехня виступає своєрідним засобом захисту. Значна частина жінок з тисячі опитаних визнали, що нерідко обманюють своїх чоловіків, бойфрендів, друзів, начальників і навіть матерів. До брехні їх приводить постійно мінливе життя і тиск, що виникає на роботі і в сімейному колі. При цьому «брехню» в більшості випадків виправдовують небажанням засмучувати близьку людину або ж страхом перед якими-небудь переживаннями.

Жінки брешуть незрівнянно вправніше, вони здатні обманювати з разючою майстерністю і артистизмом, тому вони досить часто можуть ввести співрозмовника в оману. Чоловіки ж часто брешуть дуже «ненатурально», тому їм набагато рідше вдається обвести жінку навколо пальця. Але ключовий момент цієї жіночої майстерності - не в тому, що жінки люблять брехню і люблять її слухати, а в тому, що вони люблять слухати і в багатьох випадках тому не опираються тому, що чоловіки їх обманюють.

Дружині треба говорити тільки правду! .. І тільки з три короби ...

Наскільки в цілому жіноча мова відрізняється від чоловічої? Встановлено, що відмінності в потребі спілкування для чоловіка і жінки - невичерпне джерело домашніх сварок. Для жінки важливий сам процес спілкування, для чоловіка - результат бесіди. Саме цим пояснюється, що середній обсяг спілкування представниць прекрасної статі більш ніж у півтора рази перевищує обсяг спілкування сильної половини людства. Якщо протягом дня жінці не вдається повноцінно поспілкуватися (з колегами, з друзями, з членами сім'ї), то це вкрай негативно позначається на її психологічному самопочутті. При цьому погіршується настрій, знижується продуктивність і якість праці; не виключено виникнення конфліктних ситуацій - як на роботі, так і вдома.

Жіноча здатність до розмови обумовлена наповненістю світу почуттів, потребою їх вираження, в якому «озвучування» набуває провідний характер. Чоловіча конкретність вираження думок пов'язана не з тим, що вони - більш логічно мислячі люди, а швидше зі звичною абстрактністю використовуваної мови.

Але якими різними ми б не були – нас об’єднують людські почуття. Пам’ятаймо про це!

comment 1:
Анна: 2016-08-12 16:00:43
На цю тему є грунтовний матеріал у психологічному журналі "Експеримент"
Ответить
Добавить коментарий