Google search

Багато сімейних пар помилково вважають, що дитина безклопітно і плавно увійде в сімейний побут. На ділі ж виходить трохи інакше, іноді навіть найпростіші речі заводять недосвідчену людину в глухий кут, що згодом призводить до розбіжностей і конфліктів у молодій сім'ї. І все це через те, що подружжя виявляються просто-напросто непідготовленими до необхідності розширити або зовсім змінити усталені комфортні для них кордони сімейного кола, тобто змінити свої звички: режим дня, харчування, обов'язки, фінансові витрати. Але не потрібно впадати у відчай - вихід завжди є!

Зміни зі знаком плюс

Отже, перший іспит з дисципліни «новоспечені батьки», що виробляє стійкість і вміння йти на компроміс - вже розпочався! Мобільники, пізнавальні сайти всесвітньої павутини, друковані посібники для молодих батьків і навіть поради від «однокласників і старших товаришів» тільки вітаються - читайте, спілкуйтеся, задавайте один одному питання, діліться думкою - ставайте мудрішими! І все ж у чому ж криються плюси? - запитаєте ви. В радощах нових відкриттів:

У подоланні марнотратства

Якщо до народження малюка кожен з вас міг вільно спланувати свій день і витрати, то в нових умовах «штурвал всього вашого часу і коштів» повністю зосереджений в одних руках - дитини. І це безперечно плюс! Малюк, сам того не підозрюючи, підносить вам свій перший цінний урок - урок економії, що полягає в наступному: відсутність свободи - це і відмова від багатьох спокус - непотрібних витрат. Так, ви вже не підете в кафе або ресторан - зате будете вечеряти здоровою домашньою їжею в колі сім'ї. До того ж, заведете відмінну традицію - сімейних вечерь!

Психологічний комфорт у проявах творчості

А тепер питання: Коли ви востаннє співали? А головне, в якому музичному жанрі? Так-так, відповідь очевидна: в душі або в машині - підспівували улюбленим музичним трекам. А ось молоді батьки йдуть значно далі, оскільки в цей період вони пройняті приливами творчості: нехитрі старовинні колискові і потішки надихають творити, складати щось нове: пісеньки, казки - неймовірно потужні за силою добра, тепла і барвистості. І все заради неї - нової людини.

В радості руху

Чи надворі сонячний погожий день, чи похмурий і сірий - багатогодинні прогулянки з малюком неминучі. А гуляючи на свіжому повітрі, ви вже ніколи не підете з головою в стан смутку і осінньої хандри, викликаних нескінченним просиджуванням біля екрану телевізора або ж екрану монітора - на це у вас просто не буде часу! До того ж тривала ходьба - найкращий засіб в боротьбі із зайвою вагою. Будьте активні - живіть в радості!

У розумності у всьому

На сьогоднішній день завдяки всесвітній павутині – віртуальним є все: оплата комунальних послуг, покупки, навіть прийом лікаря. Пам'ятайте! Обізнаний користувач, що вникає в усі нововведення - це людина, що встигає скрізь!

Так само і з технікою - безшумні, надрозумні пральні, посудомийні машини, мультиварки і кухонні комбайни виконають за вас всю трудомістку роботу. Вам залишиться лише насолодитися бездоганним результатом їх роботи. Ну, і, звичайно ж, похвалити себе за вміння йти в ногу з часом. А раз у будинку вся робота налагоджена, ви можете без особливих зусиль викроїти годинку - іншу, наприклад, для в'язання теплих шапочок, рукавичок або костюмчика для вашої дитини.

А чи є мінуси?

Останнім часом є нехороша тенденція асоціювати народження первістка з виникненням безлічі конфліктних ситуацій у молодої пари, а кажучи мовою психологів - ставати на шлях кризи сімейних відносин.

А чи знаєте ви, що для позначення слова «криза» в китайській мові існує два ієрогліфи: один з них означає «небезпека», а інший - «можливість». Безперечно будь-яка криза, приховує в собі масу неприємностей, але разом з тим вона завжди дає шанс для подальшого розвитку, переходу на наступний рівень, а це ще один мудрий подарунок долі.

У чому ж тоді криються мінуси?

Вони в наступному:

У накопиченні втоми (нічні годування, сповивання – нелегка праця, але без цього нікуди);

У сплесках емоцій (чоловіки, вони ж теж «діти», а значить, не виключені ревнощі з їхнього боку. Татусям в цей період потрібно не менше уваги, любові, турботи і допомоги. Не віддавайте себе повністю малюкові, даруйте своє тепло всім членам сім'ї);

Просторові зміни (нове ліжечко, шафки, скриньки, коляска, велосипед - все це значно «з'їсть» вашу і без того невелику житлову площу).

Звичайно, добре, коли зміни не лякають! Сподіваємося, наші поради все-таки допоможуть вам зважитися на такий відповідальний крок, як батьківство.  

Добавить коментарий