Google search

В Стародавньому Єгипті ідеальною була жінка з високою талією та довгими ногами. Зверталась увага і на симетрію обличчя — чим симетричніше, тим краще.

В Стародавній Греції еталоном краси та жіночності була Афродіта — середнього зросту (приблизно 165 см), з параметрами 86-69-93, що відповідають параметрам статуї Венери Мілоської. Зараз би її назвали повненькою.


В епоху Відродження пишнотілі красуні були дзеркалом своїх чоловіків — чим пишніша, тим заможніший значить чоловік.

Вікторіанська епоха подарувала нам корсети. Як тільки жінки не деформували своє тіло, тільки щоб талія була вузенька, а стегна — ширші!

ХХ століття, наче під дією каталізаторів, змінювало стандарти ледь не кожні 10 років. В 20-х роках ХХ ст. еталоном були низенькі дівчата без талії з кругленьким обличчям, що нагадували хлопчиків. Жінки почали утягувати груди, роблячи їх більш пласкими, та носити короткі зачіски.

Повернути жіночність вдалось прекрасній Мерлін Монро зі своїми 90-60-90 аж у 50-х роках ХХ ст.

Наскільки швидко після цього змінювались стандарти? Чудово видно далі! 

І худа Одрі, і ще худіша дівчинка-підліток, образ якої ввела в тренд модель Твіггі, і худощава Мосс з блідою шкірою. Невелике просвітлення було у 80-х, тоді, з легкої подачі Джейн Фонди, еталоном стали спортивні та підтягнуті жінки. Зараз, тишком-нишком, відроджується образ Мерлін Монро. А на подіумі все частіше можна побачити дівчину з нормальними формами або навіть пишнотілу красуню. Світ стрімко завойовують моделі Plus size.


Але які б стандарти нам не нав`язували тренди, завжди актуальним лишається одне — справжня краса. Залишайтесь собою, мода — мінлива.

Добавить коментарий