Google search

Певно, що хтось зараз подумав таке: “Я і так гарно підбираю кольори”. І справді, декого з нас та ж таки природа нагородила інтуїтивним відчуттям кольору, але воно як відчуття ритму — або є, або ні. З відчуттям кольору трішки легше, тут допоможе коло кольорів.

Воно є основою для базових кольорових поєднань. Всього існує 5 класичних схем гармонійних поєднань кольорів в одязі, аксесуарах і т.д.

1. Доповнюючі кольори — найпростіший варіант поєднання. Доповнюючим є той колір, який знаходиться навпроти — один холодний, другий теплий. Залишилось обрати — який основний, це залежить від вашого кольорового типу.

2. Аналогові кольори — кольори, що знаходяться з обох боків від основного. Наприклад аналоговими для синього є блакитний темний та фіолетовий.

3. Третя класична схема — тріада, поєднання трьох кольорів, що знаходяться на рівній відстані один від одного. Знайти свою тріаду за допомогою кола можна так:

4. Варіація на тему тріади — контрастна тріада. Її вважають однією з найуніверсальніших, оскільки таке поєднання важко зіпсувати.

5. Квадрат. Принцип як і в схемі тріади, але вже з застосуванням четвертого кольору. Обов`язково один з них має бути основним для досягнення ефекту гармонії.

Також можна використати монохромні поєднання — основний колір з власними відтінками від темного до світлого або ж навпаки.

Зараз, для того щоб підібрати вдалі кольори, не потрібно власноруч малювати коло кольорів під кожну зі схем. Вам на поміч зараз є безліч online-сервісів за допомогою яких  Ви не тільки бачите вдалі поєднання, а ще й отримуєте точний список кольорів, які будуть відмінно доповнювати Ваш образ. Це такі сервіси як:

Kuler Adobe (https://color.adobe.com)

Color Wizar (http://www.colorsontheweb.com/colorwizard.asp)

Copaso (http://www.colourlovers.com/copaso)

Colorschame (http://colorscheme.ru) – найзручніший, оскільки дозволяє налаштувати не тільки класичні схеми. Корисна функція — кольорова схема так, як її сприймають люди з різним зором.

Вашими улюбленими кольоровими поєднаннями в одязі та аксесуарах діліться в коментарях.

Добавить коментарий