Google search

Принцип 1. Дитина — унікальна особистість

Фінська система освіти націлена на особистість. Перш за все, цінується комфорт та всебічний розвиток дитини. Тому у школі для кожного учня формують власний навчальний план. Індивідуальний підхід також застосовується до змісту навчальних матеріалів та домашніх завдань.

Принцип 2. Готуй дитину до життя 

Фіни надзвичайно практичні і раціональні. Тому вирішили максимально наблизити шкільну систему до реального життя. І найперше, що вони зробили — відмовилися від екзаменів. Єдиним видом підсумкового контролю у фінських школах є підсумковий тест перед закінченням середньої школи. Шкільна програма побудована за принципом рівності та індивідуальності. Фіни викладають лише те, що треба буде людині у подальшому дорослому житті. Тому їхні дітки майже з пелюшок знають що таке портфоліо, кредитна картка та трудовий контракт. Це дивно, але дієво!

Принцип 3. Без оцінок також можна вчитися

Уявіть, у Фінляндії учні до 7 класу вчаться без оцінок. Вчитель лише у словесній формі може сказати учневі: непогано, добре, відмінно. З 1 по 3 клас оцінні показники в будь-яких формах відсутні взагалі. У старших класах оцінюють дітей за 10-бальною шкалою. Але оцінки у фінській школі застосовуються лише для мотивації дитини та самоперевірки.

Принцип 4. Щось я вчу, а щось я не вчу

Фінські школи дуже демократичні. Вони зреалізовують схему: “навчається той, хто хоче вчитися”. І їхній досвід успішний. Вчитель намагається зрозуміти потреби учня. Наприклад, якщо в дитини не виникає жодного інтересу до вивчення певного предмету, то її зорієнтують на корисну практичну діяльність, що не вимагає значних інтелектуальних здібностей. В майбутньому вона зможе обрати «нескладну» професію і успішно працювати. В жодному разі таких учнів не лякають  «двійками». Адже комусь будувати вічні двигуни, а комусь водити автобуси. Тому одним із важливих завдань фінської школи є виявлення здібностей дитини якомога раніше, щоб спрямувати їх на розкриття у майбутньому. 


Добавить коментарий