Google search

Червоне вино, фруктові соки, ягоди

Якщо пляма від вина, фруктів чи фруктових соків свіжа - її можна усунути простим окропом. Потрібно натягнути над посудом забруднений одяг та лити окріп із чайника на пляму, поки вона не зникне. Якщо ж пляма вже застаріла - робіть те саме, але опісля протріть її розчином горілки та лимонного соку.

Плями від ягід та вина можна прибрати, насипавши на них змочену водою сіль та залишивши так на декілька годин.

Біле вино, шампанське, пиво

Щоб позбавитись від таких плям, скористайтесь мильним розчином. Для цього змішайте 5 г мила, пів чайної ложки соди та 200 г води. Цей розчин нанесіть на пляму та залиште на 7-8 годин, а потім просто прополосніть одяг теплою водою.

Молочні продукти

Такі забруднення потрібно одразу ж відпирати теплою водою. Пам'ятайте, що не варто відмивати такі забруднення у гарячій воді, адже білок завариться. Для того, щоб відіпрати плями від молока, візьміть 2 столові ложки води, 2 столові ложки гліцерину та 2-3 краплі нашатирного спирту. Нанесіть приготований розчин на пляму, розмістіть забруднене місце між двох шарів білої тканини з бавовни та пропрасуйте.

Кров

Забруднення від крові Ви можете відіпрати у холодній воді, а лише після цього потрібно попрати одяг у теплій воді з милом. Краще прати не одразу, а замочити одяг на 2-3 години. Також кров можна відіпрати у холодній воді з таблеткою аспірину.

Інші забруднення

Не засмучуйтесь, коли на Вашій улюбленій кофтині з'явився слід від гарячої праски. Змастіть таку пляму цибулевим соком та лишіть на 2-3 години. А вже після цього можете прати  річ - пляма зникне. Якщо ж пляма від праски з'явилась на білому або дуже світлому одязі, візьміть півсклянки води та додайте чайну ложку перекису та кілька крапель нашатирного спирту . Отриманим розчином протріть плями.

Плями від трави можна легко усунути за допомогою звичайної горілки. Окрім цього, забруднення від трави усуваються соляним розчином (1 чайна ложка на півсклянки теплої води), яким слід потерти плями. У такий спосіб можна видалити і плями від шоколаду.

Якщо ж до одягу причепилась жуйка, її можна легко видалити, поклавши річ на деякий час в морозильну камеру.

Плями від чорнильної пасти  можна усунути кислим молоком. Залишіть забруднений одяг в теплому молоці на 2-3 години. Після цього ретельно виперіть у мильній воді з нашатирним спиртом.

Ці народні поради, перевірені роками, допоможуть врятувати Ваш улюблений одяг засобами, що знайдуться в домі у будь-якої господині!

Добавить коментарий