Google search

Чому вони називаються мильними?

Все через сапоніни — частинки, що є натуральними піноутворювачами. Інакше кажучи, саме вони надають горіхам мильний ефект. Якщо точніше, то шкаралупі мильного горіха, бо саме вона і використовується з давніх-давен в побуті як миючий засіб. Одна така шкаралупка, яку подрібнюють в порошок, важить приблизно 2,5 г. А далі поговоримо, як саме можна використовувати порошок мильних горіхів.

Для волосся

Мильні горіхи вже багато століть використовують для оздоровлення та очищення волосся. Чому для оздоровлення? Мильні горіхи здатні допомогти позбавитись від лупи, відновити шкіру голови та нормалізувати роботу сальних залоз. На відміну від звичайних шампунів, такий шампунь з порошку мильних горіхів не містить в собі SLS та будь-які інші сульфати, що негативно впливають на стан шкіри голови та волосся. Використовувати дуже просто — або як відвар, або як густу суміш з водою. Відвар готується легко: залийте 1 л води 15-20 г порошку мильних горіхів та прокип`ятіть. Готовим відваром промивайте волосся.

Рідке мило

Універсальний засіб для прийняття душу — рідке мило з мильних горіхів. Візьміть цупку тканину та зав`яжіть мішечок, у якому буде 25-30 г порошку мильних горіхів. Такий мішечок, наче чайний пакетик, хвилин 20 треба кип`ятити у півлітра води. Краще використовувати емальований посуд. Після кипіння дайте відвару охолонути до 40-45 0С. Візьміть мішечок та дуже інтенсивно витисніть його. Утворений відвар темного кольору залийте у зручну пляшку. Такий відвар потрібно використати за півтора-два тижні.

Для прання

Заготуйте мішечки з цупкої тканини у які засипте по 10 г порошку мильних горіхів. Такі заготовки легко можна використовувати як для ручного, так і для автоматичного прання. Слід зауважити, що кількість таких мішечків варіюється в залежності від температури прання:

0С

Кількість мішечків/грам

30 - 40

1 — 3

40 - 60

1 — 2

60 - 80

1

Для автоматичного прання такі мішечки одразу закидуйте в барабан, а для ручного — дайте їм полежати у воді хвилин 15-20 та інтенсивно помішуйте руками. Таке прання ідеально підходить для будь-якої тканини та, що надзвичайно важливо, не викликає алергії. 

Лікування шкіри

Використання мильних горіхів при псоріазах, екземах допомагає суттєво поліпшити стан хворого. А їх антигрибкові властивості вже давно відомі в Індії, де і було започатковано використання мильних горіхів. Мильні горіхи також допоможуть позбутись прищів, вугрів і т.п.

Для прикрас

Мильні горіхи здатні повернути красу старим коштовним прикрасам. Вам достатньо занурити у концентрований відвар прикрасу з золота чи срібла та залишити її там на хвилин 25-30. Прикраса отримає свіжий блиск та ще багато років буде дарувати красу.

Отже, мильні горіхи — не лише екологічний, а й економний засіб, адже здатен замінити велику кількість косметичних та миючих засобів у Вашому домі! А купити порошок мильних горіхів Ви можете у нашому інтернет-магазині.

Добавить коментарий