Google search

Стилістична палітра

Всім нам знайомі чудові індійські приправи: пряний каррі, що пахне анісовими насінням фенхель, «палючі» суміші з кмину, гвоздики, кардамону, кориці імбиру і лаврового листя. Всі ці інгредієнти мають неповторний, яскравий аромат - так ось, індійський інтер'єр теж схожий на «свято смаку», але втілене в дещо іншому аспекті - візуальному. І це настільки реально,  що дивлячись на кольорове рішення декору в індійському стилі, починаєш мимоволі вловлювати тонкий аромат індійських спецій.

Колоритний індійський інтер'єр завжди радує різноманітністю терпких і соковитих кольорів, об'єднуючи глибокий фіолетовий з важким бордовим, легким блакитним, натуральним зеленим, чудовим шоколадним, вишуканим золотим, теплим жовтим, невигадливим молочним і звичайним білим.

Чим наповнити інтер'єр в індійському стилі 

Індійський інтер'єр в плані обстановки чимось схожий на тропічний дизайн і африканський стиль. Тут присутні характерні для них меблі, використовуються аналогічні матеріали для обробки підлог. Є в індійських будинках і крісла-гойдалки, лавочки для ніг, «низькорослі» журнальні столики. Серед кованих, різьблених, плетених, розписаних орнаментами меблів виділяються своїм дизайном лише шафи, дверцята яких імітують віконниці.

Але на цьому схожість закінчується. Індійському інтер'єру притаманна розкіш і чітка лінія релігійних мотивів. Стіни в ньому завжди прикрашені неймовірно красивими орнаментами ручної роботи, а в декорі неодмінно повинні бути статуї божеств, важкі підсвічники, тропічні рослини, що ростуть у вазонах з ротангу, дорогий, вражаючий своєю пишністю текстиль, причому все це повинно бути просякнуте специфічним ароматом пахощів. Все це у сукупності і створює традиційний інтер'єр в істинно індійському стилі.

Відносно елементів декору потрібно сказати, що їх в приміщенні може бути багато, але все одно, Вам доведеться вибирати між:

 •     Подушками з вишивкою.
 •     Тканими килимами.
 •     Фігурками тварин - корів, слонів, крокодилів і змій.
 •     Статуями богів.
 •     Керамічними фігурками лотоса.
 •     Декоративними ширмами.
 •     Підлоговими вазами.
 •     Кованими канделябрами.
 •     Індійськими барабанами.
 •     Шаховими дошками з фігурами з сандалу або слонової кістки.
 •     Дерев'яними скриньками.
 •     Важкими скринями.
 •     Плетеними кошиками.

Кожен з перерахованих предметів унікальний, тому що багато елементів декору для індійського інтер'єру робляться вручну. У цій ситуації радує тільки одне - в кімнаті цілком може одночасно бути левова частка речей з цього списку.

Загальний декор приміщення в індійському стилі

Інтер'єр будинку, який оформлюється в індійському стилі, повинен бути багатий на ніші та арочні двері. Поверхня стін в ідеалі покривається однотонної фарбою, бажано теплого тону, але в сучасних інтерпретаціях інтер'єру в індійському стилі найчастіше зустрічаються вінілові шпалери, поверхня яких покрита тематичними орнаментами, і текстильні шпалери, що імітують дорогий шовк. Розкішно виглядають стіни, приховані за дерев'яним витіюватим різьбленням або розписним облицюванням.

Що вражає в інтер'єрі, так це стеля. Вона завжди виконується в соковитих кольорах. Чудово справляються із завданням натяжні стелі, покриті фотодруком. Вони нагадують тканину. Не менш чудово сприймається багаторівнева гіпсокартонна конструкція на стелі з округлими, плавними виїмками. Але якщо з якоїсь причини неможливо використати новомодні технології, можна оформити поверхню стандартними шпалерами під фарбування.

Різниця в кліматичних умовах дозволяє нам використовувати замість каменю паркет або ламінат, але якщо є можливість обладнати систему «тепла підлога», то краще викласти підлогу мармуровою або керамічною плиткою. Ці матеріали дорогі, тому їх часто замінюють наливними підлогами, виконаними з використанням 3D технології.

Індійський декор - це поєднання розкоші, золота, вишуканості і найтоншого смаку зі скромністю, помірністю і безхитрісністю ліній. Це цілий мікс кольорів, орнаментів, фактур і малюнків. Відтворювати інтер'єр в індійському стилі непросто, але неймовірно захоплююче. Постарайтеся витримати кольорову гаму, в міру наповнити приміщення тематичними елементами - і безтурботна атмосфера з цілим шлейфом яскравих ноток і ароматів готова! Вираз «живу як у казці» відтепер буде для Вас наповнений новим змістом.

Добавить коментарий